Wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Motocykl akumulatorowy - frajda dla dzieci i rodziców

Motocykl akumulatorowy - frajda dla dzieci i rodziców

Data dodania: 26-02-2020

Dzieci przepadają za zabawkami interaktywnymi które nie są statyczne tylko po prostu "coś robią". W końcu znacznie bardziej atrakcyjna jest zabawa robotem chodzącym i wydającym dźwięki, niż takim, który się nie rusza i trzeba go przesuwać. Dzisiaj rodzic ma do dyspozycji wiele interesujących zabawek, nawet takich z możliwością zdalnego sterowania przez dziecko lub osobę dorosłą. O samochodach z akumulatorem wspominaliśmy już przy okazji poprzednich artykułów, tym razem weźmiemy pod lupę motory dla dzieci na akumulator, które osiągają mniejsze prędkości, dzięki czemu są bardzo bezpieczne, a przy tym dostarczają dzieciom mnóstwo emocji.


Motocykl dostosowany do potrzeb dziecka

 

motor dziecięcy na akumulatorNa rynku motocykle akumulatorowe dla dzieci funkcjonują w wielu wariantach. Nic dziwnego więc, że rodzice mogą mieć spory problem z wyborem. Przede wszystkim jednak należy się dobrze zastanowić i wybrać maszynę, która będzie pasowała do warunków fizycznych dziecka, by mogło z niej korzystać komfortowo. Motocykle dla dzieci na akumulator mają różną ładowność, dlatego warto uwzględnić to, że pociecha będzie rosła i zwiększy się jej waga, w związku z czym dobrze jest wybrać model, który posłuży odrobinę dłużej. Dobrym wyborem może być taki motor na akumulator dla dzieci, który wytrzyma 50 kg nacisku. To sprawi że nasza latorośl nie wyrośnie z niego bardzo szybko, jeśli zaopatrzymy ją w taką zabawkę wystarczająco wcześnie, ponadto lżejsze dziecko bez przeszkód zapakuje do niewielkiego bagażnika swoje skarby. Należy zwracać uwagę również na maksymalną prędkość osiąganą przez taki sprzęt - dziecko musi sobie poradzić z motorem, więc lepiej nie przesadzać z jego mocą. Pojazd dla starszego dziecka nie powinien osiągać prędkości powyżej 6 km/h, wówczas na pewno zabawa będzie bezpieczna.


Bezpieczne korzystanie z motoru

 

Motor dziecięcy na akumulator dla młodszego dziecka też powinien spełniać pewne standardy. Trzeba pamiętać, że dzieciaczki mogą początkowo mieć problem z motor na akumulator dla 4 latkautrzymaniem równowagi samodzielnie, dlatego warto wybrać motor trzykołowy na akumulator. Na takim sprzęcie znacznie trudniej zrobić sobie krzywdę i dziecko będzie mogło cieszyć się zabawą w trakcie której nie skaleczy się, ani nie nabawi lęku przed tego typu pojazdami. Rodzic powinien też w miarę możliwości kontrolować, w jaki sposób dziecko się bawi. Pamiętajmy, że motor na akumulator dla 4 latka jest świetną zabawą, ale żeby dzieci nie odjechały zbyt daleko, dobrze jest mieć przy sobie pilot za pomocą którego zatrzymamy urządzenie, gdyby brzdąc postanowił zaszaleć i udać się na samotną przejażdżkę poza obręb podwórka. Dzięki temu nie będziemy musieli ganiać za motorkiem dopóki nie wyczerpie się akumulator, a trzeba zaznaczyć, że to może nie nastąpić prędko.

Motocykle na akumulator dla dzieci to wyjątkowe zabawki przynoszące radość malcom, a także rodzicom, dla których przyjemnością może być samo oglądanie jazdy. Jak widać tego typu sprzęty mogą być całkowicie bezpieczne, trzeba tylko dobrać je do wieku, wagi oraz umiejętności utrzymania równowagi przez dziecko. Jeśli rodzic zadba o to, by maszyna spełniała te wszystkie wytyczne, na pewno frajda będzie niewiarygodna.


Przejdź do strony głównej
Copyright © Gordon Toys Wiktoria Pytuk / Realizacja: blur.pl